Najskôr výnimočné zásnuby, potom krásna svadba.

Zásnuby možno považovať za prvú etapu spoločného života, počas ktorej by si pár mal začať na seba zvykať a dozvedieť sa o sebe čo najviac. Mnoho mladých ľudí si myslí, že po svadbe bude všetko krásne a dokonalé. Avšak o vzťah je potrebné sa starať a snúbenci by si to mali uvedomiť už počas zásnub.

Zásnuby sa považujú za akt, kedy sa dvaja rozhodnú o spoločnej ceste životom. A práve zásnuby sú vhodnou možnosťou, ako túto skutočnosť oznámiť rodine a priateľom. Zásnuby však nemajú žiadnu právnu platnosť a každý nádejný ženích môže svoju priateľku požiadať o ruku spôsobom, ktorý bude považovať za najvhodnejší. Samozrejme každá žena však túži po tom, aby bol tento okamih romantický a nezabudnuteľný.

Hoci sú zásnuby pretkané tradíciami, v súčasnosti sa už nekladie taký striktný dôraz na ich dodržiavanie, ako kedysi. Aj v minulosti, aj dnes je ešte stále symbolom zásnub zásnubný prsteň, ktorý ak žena príjme, súhlasí s budúcim manželským zväzkom.

Categories: Nezaradené
This post was written by , posted on február 24, 2014 Pondelok at 12:44 pm

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>